Przerwa w pracy na obwodnicy Bolesławia. Wszystkiemu winne tajemnicze zapadlisko!

Podczas prac związanych z budową obwodnicy Bolesławia w powiecie olkuskim w Małopolsce, doszło do dziwnego odkrycia. Choć nowa droga była już wybudowana, to jednak została zamknięta w trybie pilnym. Winne tajemnicze zapadlisko.

Jak można wyczytać w oficjalnych komunikatach, obwodnica Bolesławia została zamknięta do odwołania. Gmina Bolesław oraz Zarząd Drogowy w Olkuszu zleciły badanie georadarem dwóch miejsc na nowej drodze. Wszystkiemu winne tajemnicze zapadlisko.

Pojawiło się w połowie lutego, kilkanaście metrów od nowo wybudowanej drogi. Zarządcy obawiają się, że mogłoby zaszkodzić nawierzchni drogi. Ma około 8 metrów średnicy i głębokość 5 metrów. Zarządca drogi jednoznacznie dał do zrozumienia, że bez dodatkowych badań oraz dokładnego sprawdzenia powodów dla których się pojawiła, nie będzie możliwy powrót kierowców na trasę.

Wstępne badania geofizyczne wykluczyły związek między pracami drogowców a pojawieniem się zapadliska. Bardziej przypuszczalny jest wpływ likwidowania nieczynnej już dzisiaj kopalni „Olkusz – Pomorzany”