Przysięga 80 nowych policjantów w Krakowie

W Krakowie miała miejsce ceremonia przysięgi 80 nowo rekrutowanych funkcjonariuszy policji. Jest to już czwarty rekrutacyjny nabór w bieżącym roku. Niektórzy z nowo przyjętych do służby policjantów będą pełnili swoje obowiązki w Komendzie Powiatowej Policji w Wadowicach.

We wtorek, 12 września, w budynku Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie 80 policjantów, którzy zostali przyjęci do służby 5 września. Grupę ślubujących stanowiły również 24 kobiety. Ten rok obfituje już w czwarty nabór nowych funkcjonariuszy. Podczas uroczystego aktu przysięgi, wybrane osoby z garnizonu małopolskiego otrzymały także odznaczenia za swoje zasługi.

Następnym krokiem dla nowo przyjętych funkcjonariuszy będzie szkolenie, po którym rozpoczną pełnienie swoich obowiązków w jednostkach Garnizonu Policji Małopolskiego. Dwanaście osób dołączy do struktur Komendy Wojewódzkiej Policji. Tymczasem, Komenda Miejska Policji w Krakowie powiększy się o 13 nowych funkcjonariuszy. Po dziewięciu policjantów rozpocznie służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz w Komendzie Miejskiej Policji w Tarnowie.