IX Małopolskie Targi Żywności i XXV Małopolska Giełda Agroturystyczna – smaczne wydarzenie na Uniwersytecie Rolniczym

W dniach 16 oraz 17 września bieżącego roku, od godz. 10:00 do 16:00 na terenie Dworek Uniwersytetu Rolniczego przy ulicy Balickiej 253 w Krakowie, odbędzie się IX edycja Małopolskich Targów Żywności pod nazwą „Zasmakuj z URK” oraz XXV edycja Małopolskiej Giełdy Agroturystycznej.

Na uczestników czekać będzie wiele atrakcji – kilkadziesiąt stoisk wystawców prezentujących żywność regionalną i tradycyjną, produkty prozdrowotne oraz oferty agroturystyczne. Dodatkowo, organizatorzy zaplanowali pokazy kulinarnie, zajęcia z animatorami oraz multum innych atrakcji, które zaciekawią zarówno dorosłych jak i dzieci.

Od między innymi takich produktów jak miody i produkty pszczelarskie, przez pierogi, wędliny, zioła, sery, wino, oleje, masło, musztardy, soków owocowych po jabłka czy gruszki. Stoiska będą również oferować ocet, suplementy diety, wyroby garmażeryjne, regionalne dania, pieczywo na zakwasie, przetwory warzywne, zupy na zakwasie, ekologiczne mąki, regionalne lody czy lawendę lekarską.

Przedsięwzięcie ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Dodatkowo jest to odpowiedź na rosnące wśród mieszkańców Małopolski zainteresowanie żywnością regionalną i tradycyjną.