Samorządowa kampania wyborcza PiS zainaugurowana w Małopolsce, przedstawione 'pewne’ kandydatury do Rady Miasta Krakowa

We wtorek, partia Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie rozpoczęła swoją kampanię samorządową w Małopolsce. Jak podano do wiadomości publicznej, szczególne miejsce w kampanii zajmują 'pewne’ kandydatury na radnych Miasta Krakowa. Łukasz Kmita, aspirujący do roli prezydenta stolicy Małopolski, przedstawił pierwsze obietnice wyborcze, wśród których znalazła się m.in. deklaracja utworzenia 100 nowych parków.

Jeden z reprezentantów partii Prawo i Sprawiedliwość przyznał w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że listy kandydatów do rady miasta oraz sejmiku nie są jeszcze kompletnie zapełnione. Wycofanie się kilku osób z procesu kandydowania jest podanym powodem braków na listach.

Znane osobistości, które zdecydowały się na niestartowanie w nadchodzących wyborach to m.in. prorektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie Mariusz Andrzejewski, który był przewidziany jako główny kandydat w okręgu nr 3 (Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki) oraz społecznik Piotr Kubiczek, który miał być trzeci na liście w okręgu 5.

Wśród zadeklarowanych kandydatów do Rady Miasta Krakowa, którzy są również „jedynkami” w swoich okręgach wyborczych, znaleźli się: była doradca wiceministra edukacji Agnieszka Paderewska, były dyrektor w Ministerstwie Infrastruktury Maciej Michałowski oraz obecni radni miejski Krzysztof Sułowski, Małgorzata Kot i Włodzimierz Pietrus. Listę kandydatów w okręgu 6 (Czyżyny, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie) otwiera natomiast obecny wiceprzewodniczący RMK Michał Drewnicki.