Tragiczny wypadek w miejscowości Szczereż

Wypadki kojarzą się nam z dużymi prędkościami czy nadużywaniem alkoholu, prawda? Takie skojarzenia są zrozumiałe, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że na koniec wszystko sprowadza się do bezpieczeństwa i ograniczonego zaufania na drodze.

Tragedia w Szczereżu

Przykładem jest to, co wydarzyło się dziś w Szczereżutraktorzysta potrącił rowerzystę. Życia rowerzysty nie udało się uratować (miał 69 lat) – zmarł w szpitalu.

Być może wiele osób zadaje sobie teraz pytanie, jak to się stało, że możemy mówić o śmiertelnym wypadku? Pytanie zasadne, ale w tym momencie nie ma na nie odpowiedzi – od ustalania przyczyn są policjanci. Skoro już jesteśmy przy policjantach, na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy wypadkowej sądeckiej policji i biegły z zakresu ruchu drogowego. Na ten moment można powiedzieć tylko tyle, że mężczyzna kierujący traktorem był trzeźwy.

Zapewne życie mieszkańców wsi jeszcze długo nie będzie przypominać tego, co było dawniej. Ponadto jest to dla nas wszystkich kolejna lekcjaobyśmy tylko wyciągnęli z niej właściwe wnioski.