Ukończono rurociąg PERN SA. Jakie korzyści będą dla gmin?

Budową i zabezpieczeniem płynącej przez rurociąg ropy naftowej, zajmuje się Przedsiębiorstwo Eksploatacji Rurociągów Naftowych. Zajmuje się ono logistyką naftową w tym i rurociągiem produktowym na linii Boronów – Trzebinia. Przewiduje się, że będzie tam przepływać ponad 1,5 mln metrów sześciennych paliw w ciągu roku.

Ten konkretny odcinek transportuje ropę naftową od Bazy Paliw PERN w Boronowie aż do Terminala Paliw Polskiego Koncernu Naftowego Orlen. Ma to być jedna z najważniejszych strategicznie inwestycji, która ma za zadanie zagwarantować nie tylko najszybszą ale i najtańszą dostawę paliw.

Co podkreśla PERN SA, wszystkie rury wykorzystane do budowy rurociągu są wyprodukowane z obowiązującymi normami i zachowaniem najwyższych standardów jakościowych. Mają też bardzo wysoki poziom izolacji oraz szczelności i wytrzymałości.

Nowe rurociągi przepływające przez kolejne gminy to również finalna korzyść dla budżetów tych obszarów. Wedle przyjętych norm, do kasy gmin będzie wpływać dwa procent podatku rocznego od wartości wybudowanej infrastruktury.