W tych regionach Małopolski kobiety mają problem ze znalezieniem partnera. Za mało mężczyzn!

W 22 powiatach, na jakie składa się region Małopolski, nie ma ani jednego, w którym mężczyźni populacyjne stanowiliby większość. Co więcej, nie jest za dużo gmin, w których ilość mężczyzn przewyższa ilość kobiet. Socjologowie są zdania, że właśnie w Małopolsce trudniej kobietom znaleźć odpowiedniego partnera!

Ogólne statystyki są jasne – w naszym kraju ilość kobiet jest prawie o dwa procent większa niż mężczyzn. W Małopolsce relacja procentowa nie odbiega od normy. Kobiet jest o półtorej procenta więcej niż mężczyzn. Co jeszcze dziwi, to fakt, że na 22 małopolskie powiaty, w żadnym z nich nie mieszka więcej mężczyzn. Dysproporcje wynikające właśnie z tej nierówności płci mogą wpływać na zachowania dotyczące wyboru partnera.

Dla przykładu, w powiecie miechowskim kobiet jest o 1,6 procenta więcej niż mężczyzn. W wadowickim, analogicznie kobiet jest więcej o 1,8 procent. Powiat nowotarski i krakowski zawyża średnią, bo tam jest aż o 2,2 procent więcej. W powiecie wielickim aż o 2,4 procenta więcej. W tej statystyce przoduje jednak miasto Kraków, gdzie kobiet jest prawie o 7 procent więcej niż mężczyzn.