Żabka otwiera pierwszy automatyczny sklep na terenie Krakowa

Trzeba szybko coś kupić, a w sklepie jest spora kolejka? Taka sytuacja z pewnością jest stosunkowo częsta. Niemniej jednak jest to sytuacja, z którą można sobie poradzić i nie chodzi tylko o pójście do innego sklepu.

Po prostu wygoda

Sklepy spożywcze sieci Żabka zapewne cieszą się sporą popularnością i niewykluczone, że w przyszłości ta popularność będzie jeszcze większa. Krótko mówiąc, w Krakowie rusza pierwszy bezobsługowy sklep spożywczy.

Najprawdopodobniej niektórzy zadają sobie pytanie, jak należy to rozumieć? Mówienie o bezobsługowym sklepie może wydawać się kłamstwem, ale nic z tych rzeczy. Można też powiedzieć, że chodzi o sklep, w którym nie trzeba gotówki i karty. Z drugiej strony mowa o miejscu, w którym nikogo nie będzie, a możemy mówić o otwarciu przez całą dobę.

Wszystko sprowadza się do smartfona z odpowiednią aplikacją (i aktywacji usługi). Przed wejściem musi dojść do wygenerowania jednorazowego kodu QR – kod ten należy zeskanować na czytniku przy drzwiach. Gdy do tego dojdzie, drzwi otworzą się automatycznie.

Zakupy są błyskawiczne – wystarczy wziąć wybrane produkty i opuścić sklep.