Autobusem między Myślenicami a Krakowem? Wracają stałe połączenia!

Kiedy z końcem września, operator obsługujący połączenie autobusowe między Myślenicami a Krakowem zrezygnował z dalszej działalności, na urząd wojewódzki w Krakowie posypały się gromy. Odcięcie Myślenic od Krakowa znacznie utrudni życie dojeżdżającym do pracy i szkoły mieszkańcom. Na szczęście od 2 stycznia 2023 nie mają już powodów do zmartwień.

Sprawą zajął się samorządowy przewoźnik Koleje Małopolskie. I to właśnie z jego inicjatywy i pod nadzorem uruchomiono nową linię autobusową między Krakowem a Myślenicami. Działać będzie w ramach Autobusowych Linii Dowozowych.

Nowa trasa z Krakowa do Myślenic, prowadzi przez miejscowości Libertów, Gaj, Mogilany, Głogoczów oraz Krzyszowice. W Myślenicach, do autobusu w kierunku Krakowa wsiądziesz na dworcu autobusowym Dekada, a w Krakowie, na dworcu MDA.

Przewoźnik deklaruje, że w dni powszednie wypuszcza 32 kursy, w soboty 20 kursów a w niedziele i święta aż 16. Koszt przejazdu, to 8 złotych, a za bilet kupiony w specjalnej aplikacji, 7,20 zł. Bilet miesięczny w dwie strony to 176 złotych, studencki 86,24zł a uczniowski 89,76 zł.