Duże pieniądze dla krakowskich klubów

ekstraklasa

Jak wynika z raportu opublikowanego przez Ekstraklasę, krakowskie kluby w zeszłym sezonie zarobiły łącznie ponad 20 milionów złotych.

Rekordowe pieniądze dla ekstraklasowych zespołów

225 milionów złotych trafi do 16 drużyn, które zagrały w ostatnim sezonie Ekstraklasy. Najwięcej pieniędzy otrzyma mistrz Polski czyli Legia Warszawa. Kwota jaka powędruje do drużyny z Warszawy wynosi 31,3 miliony złotych. Na zarobkowym podium znalazły się jeszcze ekipy Lecha (26,45 mln) oraz Piasta (20,9 mln).

Ile pieniędzy dla Cracovii a ile dla Wisły?

Pasy czyli siódma drużyna Ekstraklasy otrzyma od spółki Ekstraklasy 12,3 mln złotych. Kwota ta posiada 3 składowe. Pierwszą z nich jest kwota stała czyli 6,19 mln złotych. Pozostałymi składowymi był ranking historyczny oraz wynik sportowy. Z tych tytułów Cracovia otrzymała odpowiednio 3,05 oraz 3,06 mln złotych.

Biała Gwiazda za zeszły sezon otrzyma 10,75 mln złotych. W tym przypadku o wysokości przychodów zadecydowały 4 czynniki. Kwota stała tak samo jak w przypadku Cracovii wynosiła 6,19 mln jednak Wisła z tytułu rankingu historycznego otrzymała 3,40 mln złotych. Do kwoty tej doliczony został jeszcze wynik sportowy (1,02 mln) a także 140 tys z puli solidarnościowej.

Cracovia może zyskać znacznie więcej

Dla Cracovii sezon jeszcze się nie skończył. Przed Pasami jeszcze finał Pucharu Polski. Zdobycie tego trofeum sprawi, że na konto Cracovii wpłynie dodatkowe 6,15 mln złotych. Dla Cracovii to gra nie tylko o puchar lecz także o niezwykle duże pieniądze. Warto bowiem zaznaczyć, że 6 milionów to 20% rocznego budżetu drużyny z Kałuży.

Przeczytaj również:

Artur Skowronek z nowym kontraktem

Sandecja utrzymuje się w 1 lidze