Tarnów decyduje się na więcej rowerów miejskich

tarnów

Zarząd Dróg i Komunikacji podjął decyzję o rozbudowie systemu rowerów miejskich. Ile stacji przybędzie w samym Tarnowie?

Tarnów wyda ponad milion złotych na rowery miejskie

Już wkrótce w mieście pojawi się sześć całkowicie nowych stacji wypożyczeń. W Tarnowie przybędzie 60 rowerów z czego 10 będzie posiadać foteliki dla dzieci.Nowe stacje umiejscowione będą na ulicach:

  • Marynarki Wojennej (os. Westerplatte)
  • Legionów Henryka Dąbrowskiego (obok szkoły)
  • Słonecznej (przy biurowcu)
  • Lwowskiej (przy skrzyżowaniu z Kowalską)
  • Klikowskiej (niedaleko kościoła pw. Miłosierdzia Bożego)
  • Mościckiego (obok ul. Reymonta)

Nad rowerowym systemem będzie czuwać Nextbike

Tarnów współpracuje z firmą Nextbike od samego początku pojawienia się rowerów miejskich. Nie inaczej będzie również w przypadku rozbudowy systemu. Miasto przewiduje termin realizacji inwestycji na połowę września. Wartość całego przedsięwzięcia wynosić będzie 1 milion 217 tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że 85% całej kwoty pochodzić będzie z funduszy unijnych.

Prawie 70 tysięcy km przejechanych przez mieszkańców

Rowery miejskie pojawiły się w Tarnowie w październiku 2018 roku. Od tego czasu ponad 5,5 tysiąca mieszkańców zarejestrowało się do rowerowego systemu. Łączna liczba wypożyczeń wyniosła już ponad 20 tysięcy razy. Mieszkańcy Tarnowa na miejskich rowerach pokonali prawie 70 tysięcy km.

Liczby te byłyby z pewnością większe jednak obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że znacznie mniej osób decyduje się korzystać z rowerów.

Przeczytaj również:

Nowi policjanci w małopolskiej policji W tym także panie

W Kościelisku ruszyła publiczna komunikacja