Marszałek Małopolski Witold Kozłowski spotkał się z pierwszą polską drużyną uniwersytecką hokeja UHT Sabers

Wobec stale rosnącego wsparcia dla oświęcimskiej drużyny hokejowej „Szable” ze strony władz województwa małopolskiego, marszałek Witold Kozłowski i Iwona Gibas z zarządu województwa spotkali się z zarządem klubu oraz samymi hokeistami. Spotkanie odbyło się w Oświęcimiu, a jego celem była przede wszystkim wymiana doświadczeń i omówienie dalszych planów.

Kozłowski nie kryje swojego zadowolenia z kolejnych triumfów, zarówno na płaszczyźnie sportowej, jak i organizacyjnej, osiąganych przez „Szable”. W jego przekonaniu, to właśnie drużyna z Oświęcimia odgrywa kluczową rolę w promowaniu polskiego hokeja i sportu ogólnie, jednocześnie wzbogacając środowisko akademickie. Marszałek podkreśla również, że możliwość zdobywania zarówno zawodu, jak i wykształcenia przez sportowców jest wielkim atutem tej inicjatywy.

W spotkaniu uczestniczyli nie tylko hokeiści UHT Sabers, ale także decydenci klubu, w tym prezesi Paweł Dworzak i Marcin Susuł. Spotkanie stanowiło okazję do omówienia i docenienia wspólnej pracy na rzecz rozwoju hokeja w regionie.