Para Prezydencka w Karpackim Oddziale Straży Granicznej

Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu miał wyjątkowych gości – chodzi o Parę Prezydencką. Podczas wizyty nie zabrakło nawiązania do wydarzeń z przeszłości.

Pochwały i dość wyraźna sugestia

Andrzej Duda podkreślił, że prowadzone działania można określić niezwykle ważną misją. Pojawiły się również podziękowania – dotyczyły naszego terenu, jak i tego, co się dzieje w służbach sojuszniczych. Nie obyło się także bez nawiązania do wykształcenia – można było usłyszeć o tym, że większość funkcjonariuszy i pracowników ma wyższe wykształcenie. Co ciekawe, w pewnym momencie tematem stały się protesty przeciwko likwidacji oddziału (2013 rok). Prezydent podkreślił swój udział w protestach i wspomniał, że oddział znakomicie się rozwija.

Agata Kornhauser-Duda postanowiła odnieść się do rosnącej liczby kobiet w straży granicznej. Była też mowa o tym, że jest to najbardziej sfeminizowana formacja. Warte odnotowania jest również to, że pojawiły się informacje dotyczące sytuacji z 2000 roku (gdyby ktoś miał jakąś wątpliwość). Żona prezydenta mówiła też o podziwie i wielkim szacunku dla funkcjonariuszek.