Promocja Małopolski i Krakowa na Półwyspie Arabskim: Branża turystyczna spotkała się z przedstawicielami Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej

Delegacja składająca się z przedstawicieli sektora turystycznego, władz samorządowych województwa oraz krakowskiego portu lotniczego, udała się z oficjalnymi wizytami do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Celem tych spotkań, jak wyjaśnia Natalia Vince z Kraków Airport, była promocja Krakowa i całej Małopolski.

Iwona Gibas, członkini zarządu Województwa Małopolskiego, podkreśla, że turyści ze świata arabskiego coraz chętniej odwiedzają naszą część kraju, szczególnie ceniąc sobie unikalny charakter Małopolski. Zauważalny jest rosnący ruch turystyczny osób z tego regionu, zwłaszcza do Krakowa i Zakopanego.

Gibas dodaje, że turystom z Półwyspu Arabskiego przypada do gustu nasza lokalna kultura i tradycje, a także rękodzieło. W dużej mierze na rosnącą popularność Małopolski wśród odwiedzających z regionu Zatoki Perskiej wpływa szeroka oferta połączeń lotniczych krakowskiego lotniska. Wpływ na to ma również wysoki standard usług turystycznych oraz gościnność, jaką oferuje Małopolska. Gibas wyraża nadzieję, że ta tendencja utrzymana zostanie także w przyszłości.

Łukasz Barłowski, zastępca szefa Zarządu Krakowskiej Izby Turystyki, zwraca uwagę na charakterystykę podróżnych z Półwyspu Arabskiego. Wskazuje na długotrwałe pobyty (siedem i więcej noclegów) oraz korzystanie z obiektów o wysokim standardzie i dodatkowych usług jako typowe dla turystów z tego regionu.