Tragiczne zakończenie poszukiwań 22-letniego mężczyzny w okolicach Ropicy Górnej

W miejscowości Ropica Górna, w powiecie gorlickim na terenie Małopolski, w wtorek o poranku odkryto ciało 22-letniego mężczyzny, który był poszukiwany od dnia poprzedniego. Informację tę potwierdził dla Polskiej Agencji Prasowej asp. szt. Gustaw Janas, pełniący rolę oficera prasowego na posterunku policji w Gorlicach.

Jak przekazał asp. szt. Janas, poszukiwania młodego mężczyzny zostały oficjalnie zakończone około 8:30, kiedy to znaleziono jego ciało. Jak dodał, odnalezione ciało było położone blisko miejsca zamieszkania 22-latka. Na miejscu zdarzenia prowadzone są obecnie czynności pod nadzorem prokuratora. Aspirant sztabowy zaznaczył również, że początkowe dochodzenie wykluczyło uczestnictwo osób trzecich w tragicznym zdarzeniu.

Działania mające na celu odnalezienie młodego mężczyzny, jak zapewnił oficer prasowy, były szeroko zakrojone i rozpoczęły się w poniedziałkowe popołudnie. W akcji udział brało ponad 50 policjantów, korzystano z psa tropiącego i policyjnego drona. Prace prowadzone były na terenie o trudnym dostępie, charakteryzującym się pagórkowatością i w przeważającej części porośniętym lasem. Policję wspomagali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach oraz ze straży pożarnej z miejscowych Ochotniczych Straży Pożarnych. Informację o zaginięciu mężczyzny zgłosiła rodzina w poniedziałek po południu.