Wadowice: Otwarto najnowocześniejsze boisko w Polsce

W sobotę (11 czerwca) mieliśmy otwarcie nowego boiska zespołu MKS Skawa Wadowice. Trzeba też przyznać, że pojawienie się nowego boiska miało związek z wyjątkową okazją – klub obchodzi 115 lat istnienia.

Wielkie wydarzenie

Powiedzieć, że w sobotę wiele się działo, to jak nic nie powiedzieć. Na murawie mogliśmy oglądać cheerleaderki, animatorów czy byłych reprezentantów Polski. Nie zabrakło także meczów najmłodszych, jak i starcia oldbojów (Oldboje Gminy Wadowice zmierzyli się z Oldbojami Wisły Kraków). Warte odnotowania jest też to, że na sam koniec mieliśmy Strefę Kibica poświęconą spotkaniu pomiędzy Holandią i Polską.

Są wydarzenia, podczas których człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że dzieje się coś ważnego i otwarcie wadowickiego boiska jest tego świetnym przykładem. Zresztą można jeszcze dodać, że mieliśmy do czynienia z patronatem honorowym Iwony Gibas i Bartosza Kalińskiego. Gibas to członek zarządu województwa małopolskiego, natomiast Kaliński jest burmistrzem Wadowic.

Otwarte boisko jest najnowocześniejszym w Polsce. Koszt budowy to niemal 4,5 mln zł, z czego 3,6 mln zł wynosiła dotacja z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tutaj poczytasz o tym, co dzieje się w Krakowie.