Żurawie wieżowe – dlaczego opłaca się wynajem?

Niektóre inwestycje budowlane nie mogą być zrealizowane bez pomocy żurawia wieżowego. Niestety, urządzenia takie, podobnie jak inne sprzęty budowalne, są dość drogie. Z tego powodu często firmy zajmujące się np. budową zamiast zakupu żurawia decydują się na jego wynajem.

Żurawie budowlane zaliczane są do grupy urządzeń budowlanych, które mają przyspieszać i ułatwiać roboty budowlane. Najważniejszymi parametrami służącymi do opisu tego typu urządzenia jest wysokość podnoszenia i wysięg. Ten ostatni jest mierzony w poziomie i określa odległość pomiędzy hakiem a osią obrotu. Natomiast wysokość podnoszenia mierzona jest w pionie, opisuje odległość pomiędzy gardzielą haka a osadzeniem żurawia. 

Najważniejszy podział żurawi budowalnych obejmuje żurawie samojezdne, czyli takie, które mogą swobodnie poruszać się po drogach na podwoziu samochodu oraz żurawie wieżowe, które mogą być zmontowane dopiero po dostarczeniu ich na miejsce pracy. 

Montaż i wynajem żurawi wieżowych

Żurawie wieżowe to największe z dostępnych na rynku dźwignic. Znajdują zastosowanie na placach budów, a także  w przemyśle. Służą do montażu elementów konstrukcji stalowych oraz transportu materiałów budowalnych. W związku z rozmiarami tego typu urządzeń nie należą one do tanich. Koszt zakupu żurawia wieżowego mocno obciąża przedsiębiorców, dlatego częściej decydują się na wynajem żurawia wieżowego. 

W przypadku takich urządzeń jak żurawie wieżowe wynajem jest możliwy w całej Polsce. Usługa taka wymaga znalezienia odpowiedniej firmy oraz określenia parametrów potrzebnego urządzenia. Warto zwrócić uwagę na długość wysięgnika i wielkość udźwigu.

Wynajem żurawia wieżowego obejmuje dostarczenie urządzenia na miejsce zlecenia, jego montaż oraz obsługę i demontaż. Decydując się na takie usługi, warto poszukać profesjonalnej firmy, która ma wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu otrzymamy pomoc w wyborze urządzenia, a także gwarancję profesjonalnego podejścia do klienta. 

Kiedy wynajem żurawia się opłaca?

Wynajem żurawia wieżowego to usługa korzystna dla niewielkich firm oraz dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność w branży budowlanej. Z rozwiązania tego powinni korzystać przedsiębiorcy, których nie stać na zakup tak dużego i drogiego urządzenia. Dodatkowo usługa ta jest odpowiednia dla firm, które używają żurawia wieżowego sporadycznie. W takim przypadku koszty utrzymania, przechowywania i konserwacji przekroczą korzyści, jakie przynosi zakup dźwigu. 

Żurawie wieżowe to urządzenia często wykorzystywane na budowie. Są one dość kosztowne, z tego powodu wiele firm decyduje się na ich wynajem. W takim przypadku warto korzystać z usług doświadczonych, profesjonalnych firm.