Jak napisać ofertę pracy? Wzór dla pracodawców z Tarnowa

Tak jak kandydaci dbają o swoje CV, tak pracodawcy powinni zadbać o tworzone przez nich oferty pracy. Źle sformułowane, napisane nieprzystępnym językiem ogłoszenie, już na starcie zniechęci ponad połowę potencjalnych pracowników – a już na pewno tych, którzy mają możliwość swobodnego przebierania w propozycjach. Jak tego uniknąć? Jak napisać ofertę pracy, która zachęci kandydatów do aplikowania na dane stanowisko? Odpowiedź na to pytanie oraz gotowy wzór ogłoszenia znajdziesz w poniższym artykule.

Ogłoszenie o pracę w Tarnowie – co w nim zamieścić?

Przede wszystkim, każde ogłoszenie o pracę musi zawierać tytuł. To od niego zależy, czy potencjalny kandydat zechce poznać treść oferty – warto więc postawić na coś sprawdzonego. Najważniejsze, aby zawrzeć w nim nazwę oferowanego stanowiska. Jeśli liczba znaków na to pozwoli, można dodać także lokalizację i wymiar czasu pracy. Oferty o tytule “Zatrudnię pracownika” nie mają szans na przebicie. Lepiej napisać coś w stylu “Praca w Tarnowie dla ślusarza na pełen etat”, “Praca Tarnów: Webdeveloper z doświadczeniem” lub “Sekretarka, praca dodatkowa, Tarnów”.

Gdy tytuł mamy już za sobą, możemy przejść do treści właściwej ogłoszenia. Najczęstszą praktyką jest umieszczenie na samym początku krótkiej informacji o firmie. Można w niej uwzględnić staż na rynku, wybrane osiągnięcia lub perspektywy rozwoju. Po takim wstępie od razu należy zakomunikować, dlaczego i na jakie stanowisko firma rekrutuje. Dopiero po umieszczeniu tych informacji można kolejno przejść do: obowiązków, oczekiwań względem kandydata oraz tego, co pracodawca oferuje w zamian. 

Tarnów – wzór ogłoszenia o pracę

W celu ułatwienia procesu tworzenia oferty pracy w Tarnowie, prezentujemy uniwersalny wzór ogłoszenia na stanowisko specjalisty do spraw marketingu internetowego. Należy pamiętać, że jest to jedynie przykład, którego formę i treść można dostosować do oferowanego przez siebie wakatu. Jeśli potrzebujesz przejrzeć więcej gotowych ogłoszeń, koniecznie sprawdź oferty pracy na Gowork.pl.

SPECJALISTA DS. MARKETINGU INTERNETOWEGO

Miejsce pracy: Tarnów

 

Firma [NAZWA FIRMY] funkcjonuje w branży marketingu internetowego od ponad 10 lat. Przez ten okres zdobyła grono zadowolonych klientów polskich i zagranicznych, których liczba stale rośnie. W związku z dynamicznym rozwojem firmy, aktualnie rekrutujemy na stanowisko specjalisty do spraw marketingu internetowego.

Do Twoich obowiązków należeć będzie:

 • przygotowywanie kampanii marketingowych dla klientów
 • prowadzenie firmowego instagrama oraz strony na facebooku
 • współpraca z działem handlowym oraz grafikami
 • tworzenie wpisów na firmowego bloga specjalistycznego 
 • analiza skuteczności wdrożonych kampanii marketingowych

Nasze wymagania:

 • znajomość języka angielskiego minimum na poziomie C1
 • przynajmniej dwuletnie doświadczenie na podobnym stanowisku
 • lekkie pióro, umiejętność tworzenia wartościowych tekstów
 • doświadczenie w prowadzeniu mediów społecznościowych
 • dobra znajomość: pakietu MS Office, Ahrefs, Google SearchConsole, Google Analytics
 • mile widziana znajomość podstaw SEO

Oferujemy Ci:

 • umowę o pracę w pełnym wymiarze godzin
 • wynagrodzenie adekwatne do posiadanego doświadczenia i kwalifikacji: 6500-9500 zł brutto
 • elastyczny czas pracy z możliwością pracy zdalnej
 • premie pieniężne za dobre wyniki pracy
 • możliwość awansu
 • pracę w kompetentnym, zgranym zespole
 • prywatny pakiet medyczny

 CV wraz z listem motywacyjnym należy przesłać na [ADRES MAILOWY] do 15.02.2023r. Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.

Jak napisać ogłoszenie o pracę na Facebooku?

Facebook to potężna platforma, na której w szybki sposób można dotrzeć do sporego grona kandydatów. Chociaż wklejenie na nim ogłoszenia w takiej formie jak na portalu z ofertami pracy nie jest zabronione, warto je dostosować do wybranego medium. W tym celu zadbaj o odpowiednią grafikę do postu, a treść uatrakcyjnij o zachęcające zwroty, takie jak: “Czekamy właśnie na Ciebie!”, czy też “Zmieniamy się dla Was!”.

Nie zapomnij także o chwytliwym nagłówku (Praca w Tarnowie dla handlowca!; Praca na pełen etat jako technik spedytor; Prace sezonowe bez doświadczenia, Tarnów), oraz hasztagach, które zwiększają widoczność postu. Pamiętaj, by przy ich tworzeniu posługiwać się prostymi frazami – na przykład praca Tarnów, zamiast praca w Tarnowie. Tak skonstruowane ogłoszenie z pewnością przyciągnie do siebie wielu kandydatów.