Remont drogi pod skocznią

Gdyby zapytać o pierwsze skojarzenie z Zakopanem, pewnie sporo osób wymieni Wielką Krokiew, czyli skocznię, na której odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nie ma w tym nic dziwnego, aczkolwiek warto pamiętać o tym, że Zakopane nie jest tak piękne, jak może się wydawać.

Remont ulicy Bronisława Czecha?

Wstęp jest nawiązaniem do ulicy Bronisława Czecha. Co więcej, bardzo prawdopodobne, że czeka nas remont tej ulicy. Jeżeli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, remont powinien rozpocząć się już niedługo. Dla niezorientowanych – podróż od Wielkiej Krokwi do ul. Żeromskiego to delikatnie mówiąc, nie jest najprostsze zadanie. Realia są takie, że trzeba liczyć się z częstymi manewrami. Ponadto można powiedzieć, że niekiedy kierowcy muszą zmagać się z durszlakiem.

Remont zakłada nie tylko wymianę nawierzchni – prace mają objąć również wyregulowanie poziomu studzienek i kostki przy krawężnikach. Plan zakłada, że koszt remontu wyniesie maksymalnie 615 tys. zł. Zresztą do Urzędu Miasta wpłynęły oferty od lokalnych firm – najwyższa cena to 511 tys. zł. Z drugiej strony musimy pamiętać, że pieniądze to nie wszystko – znaczenie ma cena i okres gwarancji. Czas na wykonanie prac to 30 dni (czas liczy się od momentu podpisania umowy).