2 nowe punkty szczepień w województwie małopolskim

Masowe szczepienia wzbudzają pewne wątpliwości, ale mimo to można powiedzieć, że akcja nabiera tempa. Dotyczy to całego kraju, ale w tekście skupimy się na województwie małopolskim – dokładnie mówiąc, chodzi o powstanie dwóch nowych Punktów Szczepień Powszechnych. Z jednej strony pojawiają się wątpliwości, a z drugiej pojawiają się informacje o tym, że przydałby się nowe miejsca szczepień.

Chodzi o Oświęcim i Kęty

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na lokalizacje – oświęcimska hala lodowa i hala kęckiego OSIR-u. Niektórzy mogą powiedzieć, że lepiej poczekać na powstanie punktów, ale nie ma powodów do obaw (samorządy mogą zająć się przygotowaniami).

Władze Oświęcimia starały się o dodatkowy punkt już na początku kwietnia. Nowy miejsce szczepień powinno działać już na początku maja – dzienne możliwości mają wynosić 400 szczepień na dobę. W Kętach tempo szczepień ma być identyczne, z tym że w tym momencie trudno ocenić, kiedy szczepienia ruszą. Warto również podkreślić, że gmina zadeklarowała zabezpieczenie techniczne.