W Bolesławiu powstanie zjazd na DK 94

Jak się okazuje, w Bolesławiu pojawi się zjazd na DK94 – zjazd będzie mieć miejsce z ulicy Osadowej. Na ten moment można powiedzieć, że wszystko przebiega zgodnie z planem – niedawno doszło do wyłonienia wykonawcy. Warto również podkreślić, że celem jest rozbudowa drogi powiatowej nr 1071K.

Co wiadomo o planach?

O szczegółach można opowiadać bardzo długo, aczkolwiek dobrze wiedzieć, że przedmiotem przedsięwzięcia jest budowa jednokierunkowego łącznika z dopuszczeniem realizacji ruchu pojazdów. Wypada także odnotować, że częścią inwestycji jest dalsza budowa ścieżki pieszo-rowerowej. Dla niezorientowanych – chodzi o ścieżkę równoległą do drogi krajowej i zlokalizowaną za rowem przydrożnym.

Dobrze jeszcze wspomnieć o pieniądzach, wszak wszystko opiera się o możliwości finansowe. Plan zakładał, że powiat olkuski wyłoży ponad 455 tys. zł. Po postępowaniu przetargowym sytuacja uległa jednak zmianie – ofertę złożyło 10 firm, a najtańsza propozycja opiewała na niemal 534 tys. zł. Co więcej, to właśnie ta oferta została wybrana.