Igrzyska Europejskie: Skoki narciarskie w programie zawodów

Sportem interesuje się wiele osób, ale można przypuszczać, że spora część nie zdaje sobie sprawy z istnienia Igrzysk Europejskich. Prawdę mówiąc, nie ma się czemu dziwić – Igrzyska Europejskie to w pewnym sensie wynalazek. Krótko mówiąc, chodzi o multidyscyplinarne zawody sportowe organizowane od 2015 roku.

Następnym gospodarzem Kraków

Mowa o czymś stosunkowo nowym i czymś, co może nie przekonywać ze względu na dyscypliny. Choć z drugiej strony mało popularne dyscypliny niektórym mogą wydawać się ciekawe – czasem można szukać czegoś, co jest odskocznią od znanych propozycji.

Oczywiście mowa o tym wszystkim nie przez przypadek – następnym gospodarzem Igrzysk Europejskich jest Polska (konkretnie Kraków i Region Małopolska). Co więcej, wiemy, że w programie IE znalazły się skoki narciarskie na igelicie. Trzeba przyznać, że fakt ten jest bardzo dobrą wiadomością dla kibiców – powinniśmy mieć szanse na medale. Choć wypada też przyznać, że nasi skoczkowie nie należą do najmłodszych – ktoś może skończyć karierę i co najważniejsze, zaawansowany wiek utrudnia utrzymywanie się na najwyższym poziomie. Nie możemy też zapomnieć, że skoki narciarskie na IE to rywalizacja mężczyzn i kobiet. Polek nie ma w światowej czołówce, ale do 2023 roku mamy jeszcze trochę czasu. Zawody w skokach odbędą się na Średniej Krokwi w Zakopanem. Zaplanowano 5 konkursów zawody indywidualne, drużynowe (kobiet i mężczyzn), a także mikst.